FM 2018 - יום המשחק
יום המשחק הוא היום החשוב ביותר של קבוצת כדורגל. FM 2018 כולל חידושים רבים ביום המשחק, כמו גם מנוע גרפיקה חדש לגמרי
נכתב ע"י: Asify | בתאריך: 20/10/2017 | צפיות: 3866
קטגוריה: כתבות | משחק: Football Manager 2018
המשחק החדש Football Manager 2018 מגיע עם מנוע גרפיקה חדש לגמרי, עם משחקים שייראו הרבה יותר מציאותיים ומגוון חידושים ביום המשחק.

בסרטון הבא שפורסם היום, נחשפים החידושים והשיפורים בתחום יום המשחק.
בהמשך המאמר - סיכום של כל החידושים המפורטים בסרטון.יום המשחק הגיע - היום הכי חשוב בשבוע. עבור המנג'ר, זה היום הכי טוב או הכי גרוע של השבוע, תלוי בתוצאה.
ב-Football Manager 2018 יש מספר חידושים שהופכים את יום המשחק ליותר אמיתי, מלהיב ומרגש, ולא משנה מה תהיה התוצאה.

בואו נתחיל עם מסך ה-Preview (לפני המשחק) שעוצב מחדש השנה. המידע והנתונים שהוצגו במשחקים הקודמים יוצגו כעת בגרפיקה יותר מושכת וצבעונית, כאשר הנתונים הרלוונטיים ישירות למשחק הנוכחי, יוצגו באופן בולט יותר.
חלק מתוך דו"ח הסקאוט על הקבוצה היריבה שולב גם במסך ה-Preview, כך שתוכל לראות את היתרונות והחסרונות של היריבה עוד בטרם אתה בוחר את ההרכב שלך למשחק.
באותו מסך מוצגים גם טבלת הליגה ולוח המשחקים של קבוצתך, כמו במשחקים הקודמים.

זרימת המסכים לפני העלייה למגרש השתנתה משמעותית ב-FM 2018.
קודם כל, נוסף שלב חדש של "שיחת תדריך טקטי", שיחה של דגשים טקטיים שיכולה להתרחש ערב לפני המשחק או ביום המשחק, תלוי ברמת הליגה.
גם ביום המשחק עצמו ישנם שינויים דרמטיים. מנוע הגרפיקה החדש של FM 2018 , עליו נדבר בהרחבה בהמשך, מאפשר לנו להציג יותר "סצינות קולנועיות" לפני העלייה למשחק - שחקנים מתחממים, צילומים של הקהל נכנס לאצטדיון, ועוד סודות שלא נספר כאן.
ברגע שההרכב שלך נבחר ואושר, אתה תראה את מסך ההרכבים שיציג באופן טלוויזיוני את הרכבי 2 הקבוצות, כמו גם טקסטים של השדרן והפרשן שיביעו את המחשבות שלהם לקראת המשחק.

לאחר מכן, תועבר למסך חדר ההלבשה כדי לנהל את האסיפה הקבוצתית לפני המשחק. השיחה עצמה תהיה יותר אינטואיטיבית השנה, בחירת הטון נשארה אך יש יותר אופציות בשיחה, ושילוב נכון יותר של סטטיסטיקות ונתונים להקשר של הטקסטים האפשריים.
אחרי שדיברת אל השחקנים, יוצג לך סיכום של תגובות השחקנים לדברים שאמרת. בשלב זה תוכל לדבר ישירות לחלק אחד של הקבוצה (למשל רק לשחקני הקישור) ולהדגיש בפניהם חלק ספציפי.
אפשר גם לדבר לכל שחקן באופן אישי, ולראות את תגובתו באופן מיידי.
כמו תמיד, יש אופציה לתת לעוזר המנג'ר לנהל את השיחה במקומך.
במהלך שיחות קבוצתיות, במחצית ובסיום המשחק, יוצגו ברוטציה בראש המסך נתונים וניתוחי מידע מהמשחק.

לאחר מכן עוברים אל המנהרה כדי לקיים ראיון לתקשורת לקראת המשחק (רק אם יש כלי תקשורת שרוצה לדבר איתך).
בהפסקת המחצית אתה תקבל סקירה של הפעולות והאירועים שקרו במחצית הראשונה. הסקירה תתעדכן בסיום המשחק ותכלול גם סיכום של תוצאת המשחק לפי הפרשנים.
ממשק המשתמש בזמן המשחק עצמו גם עוצב מחדש. התוצאה, זמן המשחק ותקציר האירועים הועברו לחלק העליון של המסך, כדי לפנות יותר מקום לאקשן על הדשא.
מתחת לאלו יהיו 4 טאבים שניתן להחליף ביניהם: מגרש, טקטיקה, ניתוח ועדכונים.
"מגרש" כמובן יציג את המשחק עצמו, טאב ה"טקטיקה" יאפשר לבצע שינויים כמו חילוף, החלפת תפקיד, החלפת מערך, מנטליות והוראות קבוצתיות בזמן שהמשחק מתנהל.
בטאב ה"ניתוח" יופיעו סטטיסטיקות וניתוחים בזמן אמת כדי שתדע אילו שינויים כדאי לעשות, יופיעו גם טיפים מהצוות המקצועי שלך.
טאב ה"עדכונים" יציג עדכוני שערים מהמשחקים האחרים, טבלת ליגה מתעדכנת בלייב ועוד.

מלבד הטאבים האלו, ניתן לשנות את הגדרות המשחק ישירות מתוך מסך המשחק, והשנה נוספו מספר אופציות חדשות. כמו כן, נוספו כמה מצלמות חדשות שמאפשרות לשנות את הגובה ואת רמת הזום.
השנה יש תוסף חדש ומלהיב - מעקב שחקן (Player Watch). זה מאפשר לך לראות נתונים על שחקן ספציפי בודד בזמן שהמשחק מתנהל.
ב-FM 2018 בין המהלכים על המגרש, יוצג מסך "האירועים האחרונים" שייתן לך סטטיסטיקות וסקירת נתונים על השחקנים בשתי הקבוצות.
לסיום, האופציה של "לצעוק הוראות מהקווים" שופרה השנה.

חיכיתם הרבה זמן ועכשיו זה מגיע - המנוע הגרפי החדש.
שינוי ענקי ב-Football Manager 2018 הוא כניסתו של מנוע גרפי חדש שיציג את משחקי הכדורגל (המנוע החדש תומך DirectX11 בעוד הקודמים תמכו DirectX9).
בגדול זה אומר שכל הגרפיקה על מגרש הכדורגל תהיה יפה ואיכותית יותר. התאורה והטקסטורות יהיו ברמה גבוהה יותר.
המנוע הגרפי החדש והמשוכלל שנכנס השנה יקל מאוד על יוצרי המשחק ב-SI לעשות שינויים בעתיד.
הצוות האמנותי של SI עבד השנה על מודל השחקנים והאצטדיונים, כך שייראו מציאותיים ויפים יותר. יהיה הפעם הבדל בולט יותר בין שחקן לשחקן, גם ברמת התנועה שלו על המגרש ועם הכדור.
גם האצטדיונים שופרו משמעותית, עם מראה יותר מציאותי ומגוון יותר רחב של אצטדיונים. אתה תרגיש הבדל הרבה יותר בולט השנה בין משחק באצטדיון קטן של 7,000 מושבים לבין אצטדיון ענקי של 70,000.
הסצינות הקולנועיות לפני ואחרי המשחק יראו את האצטדיונים בתצוגות שונות ומגוונות, כך שתוכל לראות בדיוק איפה השחקנים שלך משחקים הפעם.

כאמור, המנוע הגרפי החדש מאפשר ליוצרי המשחק יותר אופציות לשיפור ופיתוח עתידי, כך שאפשר לצפות להרבה מאוד חידושים בשנים הקרובות מבחינת הגרפיקה של המשחקים.
השנה יש מאות אנימציות תנועה חדשות של שחקנים, בעיקר לשוערים, כדי לדאוג שהתזוזות שלהם על המגרש יהיו מציאותיות וטבעיות יותר. יש בעיטות חדשות, מסירות חדשות ואפילו תנועות חגיגה חדשות שיופיעו אחרי שערים.
כמובן, כמו בכל משחק, גם ב-FM 2018 יש שיפור ניכר בכל הקשור לאינטלגנציה של השחקנים על המגרש, עם התנהגות מציאותית יותר והחלטות חכמות יותר.
בימים הקרובים יפורסמו מספר סרטונים של משחקים ב-FM 2018 כך שתוכלו להתרשם מהמנוע החדש.

בימים הקרובים תפורסם עוד סדרה של סרטונים על החידושים השונים של FM 2018, לקראת שחרור המשחק ב-10/11.
מאמר זה הועלה ע"י כתב האתר Asify בתאריך 20/10/2017
FMisrael.com - אתר המנג'ר הישראלי