בואו להשפיע על הליגה הישראלית
צוות החוקרים מחפש חוקרים חדשים ל-FM2009
נכתב ע"י: Amir | בתאריך: 31/05/2008 | צפיות: 8093
קטגוריה: חדשות החוקרים
אנו שמחים להודיע על פתיחת המיונים לחוקרים חדשים לליגה הישראלית במסגרת העבודה על Football Manager 2009


לפני שאנחנו מתחילים - מה זה בעצם אומר להיות חוקר?
המשחק Football Manager מורכב ממיליוני פרטים ונתונים מעודכנים ומקיפים על מיליוני קבוצות, שחקנים, אנשי צוות, שופטים, מדינות, תחרויות מכל העולם.
במשחק האחרון בסדרה ישנם למעלה 300,000 שחקני כדורגל מכל העולם! לכל אחד יכולות, פרטי אישיות, נתונים מקצועיים וכו', הפרטים כמובן מתעדכנים בכל עונה כאשר יוצאת גרסה חדשה בסדרה.
למאגר הנתונים העצום והלא ייאמן הזה של Football Manager יש חלק גדול בהצלחה של המשחק וקיימים אפילו סיפורים על מנג'רים אמיתיים שמשתמשים במשחק כדי לחפש ולעקוב אחר שחקנים.

Sports Interactive, החברה הבריטית שמפתחת את המשחק, לא יכולה לחקור, לוודא, לטפל ולעקוב לבדה אחרי כל הפרטים והנתונים מכל העולם.
אז מי עושה את העבודה החשובה הזאת, אתם שואלים את עצמכם?לשם כך הוקם צוות גדול של חוקרים (Researchers) מכל רחבי העולם שתפקידם לחקור , לעקוב ולהכניס את כל הפרטים והנתונים הקשורים למדינה שלהם.
צוות החוקרים הנוכחי של Football Manager מונה מעל 2500 חוקרים והפך למעין "צבא" קטן.

לכל מדינה יש צוות חוקרים משלה כאשר בראש הצוות עומד החוקר הראשי שאחראי לפקח מלמעלה ולדאוג למצב הכללי של הפרטים והנתונים במדינה שלו.
כל חוקר מקבל קבוצה מסוימת או מספר קבוצות עליהן הוא אחראי ובאחריותו לחקור ולעקוב אחרי הקבוצה, לקבוע את היכולות והנתונים של כל שחקן ושחקן ולספק פרטים אודות הקבוצה.

במשחק Championship Manager 4 (שנת 2003) הוכנסה לראשונה הליגה הישראלית למשחק ומאז פועל צוות חקירה ישראלי שאחראי בכל שנה לספק ליוצרי המשחק את המידע העדכני ביותר אודות הליגה הישראלית, הקבוצות, השחקנים והפרטים הנלווים לה.
כחודש לפני יציאה של משחק חדש בסדרה, אוספים בSports Interactive את הנתונים והפרטים שאספו כל החוקרים מכל המדינות במהלך השנה ומרכיבים את מאגר הנתונים העצום של המשחק שגודל בכל שנה.


נשמע לי מגניב, אבל את מי אני יכול לחקור? אז במסגרת שינוי שיטת העבודה עליו פירטנו כבר מספר פעמים, אנחנו מחפשים חוקרים רק לקבוצות מסויימות. אוהדים את אחת מהקבוצות? יש לכם ידע נרחב על אחת מהקבוצות? צרו איתנו קשר! אחלה, אבל מי הקבוצות האלה? אז הנה רשימת הקבוצות להן אנחנו מחפשים חוקרים: מכבי תל-אביב הפועל תל-אביב בני סכנין הפועל קרית שמונה בני לוד הפועל באר-שבע אחי נצרת מ.ס. אשדוד מכבי הרצליה הכח עמידר הפועל ירושלים (והפועל קטמון) אז איך מצטרפים לצוות החקירה הישראלי?

אם אתם אוהדים את אחת מהקבוצות הנ"ל או שבמקרה יש לכם ידע נרחב עליהן (כי דוד שלכם הוא האפסנאי, אתם גרים בעיר, החבר הכי טוב שלכם הוא הקפטן של הקבוצה, או כל סיבה אחרת), בואו ותקראו את תהליך המיונים, שכרגיל, מורכב מ-2 שלבים:
1. השלב הבסיסי - מטרת השלב הבסיסי הוא שנכיר אתכם, נקבל קצת פרטים עליכם.
2. השלב המתקדם - התנסות ראשונית שלכם בחקירה ממשית של קבוצה, כדי שנוכל לראות איך אתם מתמודדים עם ה"דד-ליינים", איך אתם מעריכים קבוצה אותה אתם חוקרים ולמעשה איך אתם חוקרים. פרטים נוספים על השלב הזה יקבלו מי שיגיעו אליו.

אז מה צריך לעשות?


1. לשלוח מייל לכתובת isr.research@gmail.com (המייל של צוות החקירה) עם הפרטים הבאים:
- שם מלא.
- גיל.
- עיר מגורים.
- קבוצה אהודה בארץ.
- 2 קבוצות (מתוך הרשימה הנ"ל) אותן אתם מעוניינים לחקור, בצירוף הסבר המפרט למה אתם תהיו אלה שתעשו את העבודה הכי טובה על הקבוצות האלה....
- למה אתם חושבים שאתם מתאימים להיות חוקרים?
- פרטים נוספים שאתם חושבים שחשוב שאנחנו נדע עליכם.
2. למייל אתם מצרפים קובץ word עם סיכום על 2 הקבוצות שרשמתם, כדי שנדע מה אתם יכולים להציע לנו בתור חוקרים?
הסיכום צריך לכלול:

1. אינפורמציה כללית על הקבוצה (צבע התלבושות, ליגה, מיקום בסוף העונה שעברה, תקציב משוער, מוניטין משוער (באופן ארצי וגם בינלאומי). מוניטין מצויין במנג'ר ע"י מספר בין 1-200, חישבו על מוניטין הקבוצה בארץ ועל המוניטין הזה ביחס לחו"ל.
דוגמאות: קבוצה כמו ריאל מדריד, שנוסעת למסעות במזרח הרחוק והיא כ"כ פופולרית תקבל מוניטין השואף למספר הגבוה ביותר שניתן לתת לקבוצה (200). קבוצה ברמה אירופית גבוהה, אך ללא שחקנים מוכרים מאוד (דוגמת דינמו קייב בימיה הגדולים לפני מספר שנים) תקבל כ-150.

2. אינפורמציה על כל שחקן/מאמן/עוזר מאמן/סקאוט/חבר הנהלה*/יו"ר וכו' בקבוצה (יותר מפורט ממה שרשום באתר של הקבוצה או ההתאחדות, וכבר ראינו דברים כאלה בסיכומים בשנים האחרונות). האינפורמציה צריכה לכלול: שם השחקן, תאריך לידה, עיר לידה (אם תמצאו), גובה+משקל (אם תמצאו), תפקיד על המגרש, יכולות חזקות, יכולות חלשות וסיכום כללי על השחקן (אם אתם יכולים לרשום אחד כזה).

אתם יכולים להרחיב ולהוסיף אינפורמציה כרצונכם: מטרתו של הסיכום היא שנוכל לראות כמה אתם יכולים ומוכנים להעמיק על קבוצה וללמוד אותה לעומק.

לשלב הראשון אנו נותנים כשבועיים - עליכם לשלוח את המייל עד יום חמישי, 12/06. מבחינת כמות הזמן זה צריך להספיק לכם.
אם יש מישהו שבכל זאת לא יכול להגיש עד המועד הזה, שישלח לאמיר מייל לכתובת הרשומה למעלה (בקשות דרך ה-ICQ/מסנג'ר או כל צורה אחרת לא יתקבלו). חשוב שתסבירו למה אתם לא יכולים להגיש את הסיכום בזמן (ככל שתקדימו להגיש את בקשת ה'אישור להגשה מאוחרת' כך ירבו הסיכויים שנאשר לכם להגיש באיחור).

לפרטים אודות חלוקת הקבוצות בין החוקרים לחצו כאן שיהיה הרבה בהצלחה, ובתקווה לשנה חקירה פורייה ומוצלחת,

צוות החוקרים של הליגה הישראלית ב-Football Manager

מאמר זה הועלה ע"י כתב האתר Amir בתאריך 31/05/2008
FMisrael.com - אתר המנג'ר הישראלי